CNG & LNG

Lisaks maagaasi müügile läbi gaasivõrkude pakub Alexela Energia ka gaasi torutrassist sõltumata, ehk LNG kujul.

Veeldatud maagaas (LNG) kui küte

Alexela Energia pakub LNG-l (veeldatud maagaas) baseeruvaid energialahendusi ettevõtetele, mille asukohas puudub maagaasi torustik. LNG sobib alternatiiviks traditsioonilistele vedel- ja tahkekütustele, omades nende ees mitmeid tehnoloogilisi eeliseid.

LNG transpordisektoris

Alexela Energia pakub LNG-l baseeruvaid mobiilseid ja statsionaarseid tankimislahendusi transpordivahenditele, nii veeldatud- (LNG) kui surugaasina (CNG).

Pilootprojekt Võru linnaselKogu Alexela grupp on aastaid panustanud keskkonnasõbraliku autopargi kujunemisse Eestis, pakkudes tarbijatele alternatiivset keskkonnasõbralikku kütust LPG vedelgaasi ja nüüd oleme asunud panustama ka metaani (tulevikus ka biometaani) müügivõrgu loomisele, muutmaks Eesti transpordisektorit veelgi keskkonnasõbralikumaks ning ökonoomsemaks.

2017. aasta alguses avati Võru linnas Alexela tanklas LNG baasil töötav avalik CNG-tankla, mis on esimene omasuguste seas Baltikumis. Tankla ehitust finantseeris enam kui 200 tuhande euroga Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond. Rohkem infot projektist leiab siit.