Ülevaade maagaasi turust Eestis

Maagaasi turg on alates 2015. aastast vaba ning vastavalt Maagaasiseadusele võib maagaasi osta mistahes sobivalt gaasimüüjalt.

Lihtsamalt öeldes tähendab see, et kui seni ostis klient oma maagaasi otse võrguteenuse pakkujalt (ettevõttelt, kelle gaasivõrgust klient gaasi saab), siis edaspidi on kliendil õigus otsustada, millise ettevõtte tarnitud gaasi ta soovib tarbida.

Nii toimib gaasiturg sarnaselt elektriturule, kus on võrgu omanikud (nt AS Gaasivõrgud ja elektriturul AS Elektrilevi) kui energiamüüjad (nt Alexela Energia, kes müüb nii elektrit kui gaasi).

Elektrituru avanemine on toonud püsivalt soodsad hinnad ning sama saab nüüd juhtuda ka gaasiturul, kus turule sisenevad uued gaasimüüjad.

Kuidas liituda Alexela Energia maagaasipaketiga?

Alexela Energia pakub oma klientidele muutuva hinnaga gaasipaketti, kus gaasi hind kujuneb turupõhiselt nagu elektri puhulgi. Avaldame järgmise kuu hinnad siinsel kodulehel iga kuu lõpus.

Gaasi tarbimiskogus arvestatakse meile võrguettevõtja tarbimisandmete alusel ning võrguettevõtja jääb edaspidigi saatma eraldi arvet võrguteenuse ja gaasiaktsiisi osas.

Lepingu sõlmimiseks võta julgelt ühendust aadressil energia@alexela.ee, et saada just sinule mõeldud pakkumine maagaasile. Seejärel saadame juba ettevalmistatud volikirja sulle allkirjastamiseks. Lõpetame ise ka sinu eelneva gaasilepingu ja küsime kinnituse sinu võrguettevõtjalt, misjärel saame gaasilepingu sinuga sõlmida.

Tutvu: Alexela Energia maagaasi müügilepingu tüüptingimused kodutarbijale

*Maagaasi müügihind kehtib:

gaasi kütteväärtusel 10,19 kWh/m³
gaasi absoluutsel normaalrõhul 1,01325 bar
gaasi normaaltemperatuuril +20 ºC

Maagaasi hind sisaldab käibemaksu 20%