Alexela Energia I kvartali käive oli üle 7 miljoni euro

27.04.2017

Alexela gruppi kuuluv Alexela Energia müüs käesoleva aasta I kvartalis ligi 138 miljonit kWh elektrit ning pea 4,2 miljonit kuupmeetrit maagaasi. Ettevõtte müügikäive oli 7 miljonit eurot.

Võrdluseks – 2016. aasta I kvartalis oli ettevõte käive 5,9 miljonit eurot, müües 104 miljonit kWh elektrit ja 5,3 miljonit kuupmeetrit maagaasi.

Alexela Group juhatuse esimehe Andreas Laane sõnul on aasta alanud hea hooga. „Maikuus saadab Alexela Energia välja esimesed ühisarved ning edaspidi saavad kõik soovi avaldanud kliendid maksta tarbitud elektri ja võrguteenuse eest läbi ühe arve,“ viitas Andreas Laane. Alexela Energia on tänaseks eraklientide tarbimiskohtade arvult turul teisel kohal ning see näitab eraklientide usaldust ning rahulolu Alexela pakkumiste ja teenindusega.

„Maagaasi müügimahtude vähenemine tuleneb aga sellest, et gaasiturg Eestis tegelikult ei toimi ning endiselt on turul monopoliks Venemaa suunalt sisuliselt eksklusiivselt Gazpromi gaasi vahendav Eesti Gaas,“ sõnas Andreas Laane. Tema sõnul puudub ülejäänud turuosalistel reaalne võimalus pakkuda gaasi kolmandatelt tarnijatelt. „Sisuliselt ei ole Klaipeda LNG terminal Eesti turule mitte midagi lisanud ning Eesti tarbijad sõltuvad reaalses elus ikka veel 100% Gazpromi hinnastamisest,“ kirjeldas Andreas Laane.

Turu arendamiseks on seetõttu Alexela Energia asunud Eestisse tarnima LNG-d. „Täna toome veeldatud maagaasi Alexela Võru tanklasse ning otsime aktiivselt uusi tööstuskliente, kellel on soov osta soodsa maailmaturuhinnaga maagaasi,“ sõnas Andreas Laane.

Alexela Energia on üks suurimaid Eesti erakapitalil põhinev energiamüüja. Ettevõtte ajalugu ulatub aastasse 1964., mil rajati Alexela Energia Reola vedelgaasiterminal. Tänaseks pakub Alexela Energia läbi innovatsiooni lihtsaid ja säästlike lahendusi nii vedelgaasi, elektri kui ka maagaasi turul.